اینستاگرام

اینستاگرام خطا بر می گرداند.
افزایش تقاضای نفت در سال 2022 به میزان پیش از پاندمی کرونا
1400-04-28 0

افزایش تقاضای نفت در سال 2022 به میزان پیش از پاندمی کرونا

اوپک اعلام کرد که تقاضای نفت در سال 2022 به میزان پیش از پاندمی کرونا می‌رسد

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و تولیدکننده‌های متحد قصد دارند تا تقاضای جهانی نفت را به شش میلیون بشکه در روز در نیمه دوم سال 2021 برسانند تا سال آینده به میزان پیش از پاندمی کرونا برسد.

براساس گزارشی که در ماه جولای منتشر شد، تقاضای جهانی نفت حدود 96.6 میلیون بشکه در روز خواهد رسید. پیش‌بینی می‌شود که این شاخص تا حدود 3.3 میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کند و از 100 میلیون بشکه در روز در سال 2022 پیشی بگیرد.

همزمان، پیش‌بینی رشد عرضه نفت از سوی کشورهای غیر عضو اوپک 30000 بشکه کاهش داشته و به حدود 63.8 میلیون بشکه در روز رسیده است.

این سازمان اعلام کرده است که کشورهای کانادا، نروژ، برزیل، چین و گویان پیشتاز این افزایش پیش‌بینی‌شده هستند درحالی‌که پیش بینی می‌شود تولید هیدروکربن‌های مایع ایالات متحده آمریکا 0.06 میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کند.

این گزارش پیش‌بینی می‌کند که تقاضای بنزین و دیزل در ترافیک کالا و افزایش جابجایی جمعیت در دوران پس از پاندمی کرونا به‌خصوص در آمریکا، چین و هند افزایش پیدا خواهد کرد.

این پیش‌بینی با افزایش شمار پروازهای داخلی و خارجی درباره سوخت هواپیما هم مطابقت دارد.

هرچند اوپک خاطرنشان می‌کند که تداوم گسترش ویروس کرونا و تاثیر آن روی رشد اقتصاد جهانی، تاثیر غیرقابل‌پیش‌بینی روی ارقام خواهد گذاشت.

تولید نفت شرکت‌های عضو اوپک در ژوئن به 586000 بشکه در روز افزایش داشت که پس از کاهش طی بدترین دوران پاندمی، بازگشتی به همان 26 میلیون بشکه در روز بود.

منبع راشاتودی
مشاهده خبر