اینستاگرام

اینستاگرام خطا بر می گرداند.

معرفی شرکت

 • تاریخچه
 • موضوع فعالیت
 • نقشه استراتژی
 • پیام مدیر عامل
 • هیئت مدیره
 • چارت سازمانی
 • سرمایه شرکت و ترکیب سهامداران

تاریخچه گروه مالی شهر:

در دنیای امروز، جایگاه ویژه نظام های پولی و مالی در اقتصاد کلان کشورها و نقش آن در رشد و توسعه اقتصادی، بر همگان آشکار شده است. نوآوری و پویایی در بازارهای مالی و پولی و به خصوص نظام بانکداری، نقش موثری در توسعه روزافزون کشورها داشته است؛ لذا آن دسته از کشورهایی که رشد و توسعه بیشتری در نظام های پولی و مالی خود تجربه نموده اند توانسته اند جایگاه خود را در نظام مالی و اقتصادی بین المللی نیز بهبود دهند.

بدیهی است اقتصاد ایران نیز با قرار گرفتن در شرایط خاص بین المللی و تأکید مقام معظم رهبری بر حرکت در چارچوب اقتصاد مقاومتی و اتکا به توانمندی ها و ظرفیت های داخلی برای رشد و پیشرفت، نیازمند توسعه همه جانبه در نظام پولی و مالی به عنوان رکن اصلی توسعه می باشد. در همین راستا بانک شهر سعی نموده است با تحقق استانداردهای بانکی بین المللی و ارائه ابزارهای نوین و نوآوری در عرصه پولی و بانکی قدم موثری در جهت تحقق اهداف اقتصادی کشور بردارد. گسترش سریع حجم و دامنه فعالیت های بانک شهر در سال های اخیر و نقش آفرینی در عرصه های مختلف اقتصادی نتیجه این تلاش ها بوده است. استمرار رشد بانک و ارتقاء جایگاه آن در صنعت بانکی کشور ضرورت تکمیل زنجیره خدمات مالی را بیش از پیش نمایان می سازد.

به همین جهت، شرکت گروه مالی شهر به عنوان بازوی نیرومند بانک در عرصه ارائه سایر خدمات حوزه مالی، در جهت تکمیل زنجیره خدمات مالی بانک در تاريخ 08/30/ 1391 ( با نام گروه توسعه اقتصادی رستا) تحت شماره ثبت  432077  و شناسه ملی 10320832748 نزد اداره ثبت شركت ها به صورت شركت سهامي خاص و با مالکیت 100 درصدی بانک شهر و به منظور بهره برداري از شرايط و زمينه هاي اقتصادي و مديريت بهينه شركت هاي زير مجموعه بانك شهر در چارچوب قوانين و مقررات كشور با سرمایه اولیه هزار میلیارد ریال تأسيس گردیده است.

شرکت گروه مالی شهر بر آن است تا با اتکاء بر دانش و ایده های کارشناسان خود، ضمن تکمیل فرآیند خدمات مالی بانک شهر، زمینه گسترش فعالیت های بانک در همه عرصه های مالی اعم از تأمین مالی، لیزینگ، کارگزاری، سرمایه گذاری، مشاوره سرمایه گذاری، بیمه و گردشگری را فراهم نماید.

تغییر سرمایه

در سال ۱۳۹۹، در طی افزایش سرمایه، سرمایه شرکت به 26000 میلیارد ریال تغییر یافت.

تغییر نام شرکت

در سال ۱۳۹۹ نام شرکت به ” گروه مالی شهر” تغییر یافت.

تغییر سرمایه

در سال ۱۳۹۹، در طی افزایش سرمایه، سرمایه شرکت به 3000 میلیارد ریال تغییر یافت.

آغاز پروژه های نوین

پروژه های نوین شرکت در سال ۱۳۹۹ آغاز شده است.

تاسیس شرکت

شرکت در سال 1391 توسط بانک شهر تاسیس شد

موضوع فعالیت:

موضوع فعالیت شركت طبق مفاد ماده 2 اساسنامه عبارت است از :

– خرید و فروش سهام، سهم الشرکه و حق تقدم انواع شرکتها ، دربازارهای داخلی وخارجی؛

– ایجاد، تأسیس، مشاركت، توسعه، تكمیل و خرید انواع كارخانجات و بنگاه های اقتصادی و خدماتی در بخش های مختلف اعم از صنعت، معدن، سیستم های حمل و نقل، فناوری، كشاورزی، بازرگانی، خدماتی، درمانی، ورزشی، ساختمانی، انرژی ، مدیریتی مشاوره ای وارائه انواع خدمات مشاوره ای در مدیریت امور اشخاص حقیقی و حقوقی در انواع بازارها در داخل و خارج ازكشور به تنهایی یا با مشاركت اشخاص ایرانی و خارجی؛

– ارائه خدمات مورد درخواست سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی به ویژه سهامداران در موضوع و اهداف اساسنامه آنان در زمینه تولید، سرمایه گذاری، توسعه وتكمیل، برنامه ریزی، بودجه بندی پروژه ها و تهیه گزارش های توجیهی، طراحی سیستم های مدیریتی و كامپیوتری جهت تسهیل و افزایش كارائی آنها مباشرتاً یا از طریق تشكیل شركت و مؤسسه؛

– انجام مطالعات و بررسی های اقتصادی، فنی، مدیریتی کامپیوتری جهت تسهیل و نظارت بر اجرای طرح های سرمایه گذاری در داخل و خارج از كشور برای اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و خارجی بویژه سهامداران؛

– انجام فعالیت های پیمانكاری، حق العمل كاری و نمایندگی در كلیه زمینه فعالیت های اقتصادی و تكنولوژیكی در بازارهای مختلف داخلی و خارجی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم؛

– مشاركت در تأسیس، ایجاد و اداره شركت های كارگزاری در زمینه فعالیت های اقتصادی در بازارهای مختلف داخلی و خارجی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، پس از اخذ مجوزهای لازم، طراحی، ساخت، احداث و تجهیز انواع مراكز خدماتی، اقامتی، تفریحی، درمانی، آموزشگاهی، نمایشگاهی و فروشگاهی در داخل و خارج از كشور به تنهایی یا با مشاركت اشخاص ایرانی و خارجی؛

– اخذ و اعطای نمایندگی در كلیه زمینه های موضوع فعالیت شركت، تأمین كالا و خدمات و تأسیسات اماكن فرهنگی، آموزشی و ورزشی و تجاری سازی و تسهیل گری برای اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و خارجی، واردات و صادرات انواع كالا و خدمات؛

–  انجام امور فناوری سیستم های رایانه ای شامل تهیه، طراحی، ساخت، بهره برداری، نگهداری و اجرای نرم افزارهای كاربردی و تجهیزات سخت افزاری برای خود و اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و خارجی؛

– ایجاد شعب در داخل و خارج از كشور.

ماموریت:

 گروه مالی شهر بر آن است تا با بهره گیر‌ی از نظام راهبری شرکتی موثر در حوزه مدیریت بر شرکتهای تابعه و ارائه خدمات زنجیره مالی در سطح ملی و بین المللی منافع سهامداران و ذینفعان خود را با بهره گیر‌ی از فناوری‌های نوین حداکثر نماید.

چشم انداز:

دستیابی به جایگاه گروه مالی پیشرو و دانش محور با مجموعه متنوعی از خدمات فناورانه

اهداف استراتژیک:

ارزش های محوری:

 1. ارزش افزایی مستمر در راستای تامین منافع ذینفعان و ایجاد سود پایدار
 2. پایبندی به اصل شفافیت و انصاف در گزارشگری مالی و ارائه خدمات به مشتریان
 3. تعهد به ایفای بهینه مسئولیت های اجتماعی و سازمانی
 4. صیانت از حقوق و منافع مشتریان و ذینفعان
 5. توسعه فرهنگ سازمانی مبتنی بر اصول اخلاق حرفه ای
 6. اهتمام به رشد و یادگیری مستمر کارکنان و ارتقاء روحیه کار تیمی
 7. پایبندی به اخذ و کاربست فناوری ها و دانش روز در انجام ماموریت های تعریف شده

پیام مدیرعامل:

شرکت گروه مالی شهر به عنوان یک هلدینگ چند رشته ای پویا و خوشنام افتخار دارد که در راستای نقش آفرینی در رشد و توسعه اقتصادی کشور و مشارکت عمومی در سرمایه­گذاری های مولد قدم برداشته و یکی از نهادهای فعال در بازار سرمایه ایران می باشد.

گروه مالی شهر با مدد گرفتن از هدایت و سرمایه گذاری بانک شهر و استفاده از منابع و سرمایه های ارزشمند انسانی، حضور اثرگذاری در عرصه سرمایه گذاری های متنوع بازار داشته و بر مبنای اهداف راهبردی تدوین شده همگام با سایر اجزای بازار سرمایه در تحقق توسعه اقتصادی کشور و رشد بخش واقعی اقتصاد از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

شرکت بر اساس نقشه راه هوشمند خود به مدیریت سبد سرمایه گذاری ها با نگاه متنوع سازی پرتفوی و مدیریت انواع ریسک خواهد پرداخت. بی شک در این مسیر استفاده حداکثری از فرصت های سرمایه گذاری در بازارهای مختلف یکی از اولویت های اصلی برنامه ریزی استراتژیک شرکت خواهد بود.

شرکت مصمم است علیرغم محدودیت های اقتصادی کشور و شرایط ناشی از تحریم های ظالمانه دشمنان خارجی، به حداکثرسازی منافع و ارزش آفرینی پایدار برای سهامداران و ذینفعان خود بپردازد.

امید است حاصل تلاش های مجموعه همکاران شرکت قرین توفیقات حضرت حق بوده و همواره عنایات الهی در مسیر تحقق اهداف شرکت شامل حال ما باشد.

اعضای هیئت مدیره:

برای کسب اطلاعات دقیق تر، به صفحه هیئت مدیره مراجعه نمایید.

نام و نام خانوادگی سمت به نمایندگی از شرکت
اسماعیل درگاهی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت گروه توسعه ساختمانی شهرآتیه
قربان قدیری رئیس هیئت مدیره شرکت لیزینگ شهر
سید مجتبی احمدی نائب رئیس هیئت مدیره موسسه صندوق ذخیره کارکنان بانک شهر
احمد فتاح پور عضو هیئت مدیره بانک شهر
محمدرضا درخشنده عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری شهرآتیه

چارت سازمانی گروه مالی شهر:

برای کسب اطلاعات دقیق تر، به صفحه همکاران ما مراجعه نمایید.

سرمایه شرکت از بدو تاسیس در تاریخ 1391/08/30 تا تاریخ 1399/04/18 مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد ریال منقسم به یک میلیارد سهم ۱۰۰۰ ریالی بوده و در تاریخ 1399/04/18 به مبلغ ۳۰۰۰ میلیارد ریال منقسم به سه میلیارد سهم ۱۰۰۰ ریالی افزایش یافت. سپس به استناد مصوبه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام مورخ 1399/12/12 سرمایه شرکت از مبلغ 3000 میلیارد ریال به 26000 میلیارد ریال افزایش پیدا کرد.

 ترکیب سهامداران: